mlaco.sk
Bicyklista na tento deň: Pato
Pato
Chceš dostáva novinky z tejto stránky priamo na svoj e-mail? Stačí zada adresu:Náhodný vtip:
Na výletnej lodi predvádza kúzelník svoje kúzla. Kedže každý týždeň sú iný návštevníci, predvádza stále to isté. Lenže kapitánov papagáj stále prezrádza, ako kúzelník podvádza. Raz sa loď potopí, a na jednej doske ostane len papagáj a kúzelník. Prvý deň pozerajú na seba nevraživo, druhý deň tak isto a na tretí to už papagáj nevydrží a pýta sa:
- Dobre, vzdávam sa, tak kde si dal tú loď.

ďalší vtip

Vyber si kategóriu:
vseobecné, blondínky, počítače, sexuálne, ženy, škola, alkohol, hlody, múdrosti, zaujímavosti, všetky
Dnes je pondelok, 23. mája 2022.  Meniny má Ĺ˝elmĂ­ra

Web stránky z dielne mlaco.skNa tomto mieste sa nachádza prehžad mnou vytvorených stránok. Slúžia ako prezentácia napríklad pre prípadných budúcich zákazníkov, aby videli čo som im schopný poskytnú.
Som študentom, bez trvalého či polovičného pracovného úväzku, pracujem na dohodu, žijem v Bratislave. Ak máte záujem o spoluprácu, rád ju s vami prediskutujem, stačí ma kontaktova na adrese mlaco@mlaco.sk


Túto prácu považujem za vežmi zaujímavú. Začínal som s tvorbou vlastných stránok. Význam tvorby stránok rastie so zväčšujúcou sa rozšírenosou internetu. Internet ako neustále sa rozvíjajúce komunikačné médium ma fascinuje.

Po dosiahnutí istých skúseností začínam tvori stránky pre slovenské firmy. Niektoré projekty vychádzajú z vlastnej iniciatívy a dos je takých, ktoré sprostredkuje bratislavská pobočka firmy PSG a.s.

Výsledky činorodej spolupráce s ďalšími žuďmi od fachu tvoria tretiu čas tohto prehžadu. Spolupracujem s grafickým štúdium September s.r.o., ktoré stránkam svojich klientov dodá profesionálnu grafiku. Moja parketa sú technické záležitosti: html, php a mysql.

Okrem týchto troch hlavných delení je k dispozícii prehžad všetkých projektov a prehžad projektov, ktoré využívajú MySQL databázu.


Ovládam html, css, javascript, dhtml, php, mysql, photoshop - teda všetky veci potrebné pri tvorbe siahajúcej od statickej webovej stránky až po komplexnejšie internetové aplikácie. Rád programujem, radšej ako robím grafiku. V php som vcelku zbehlý a na vežmi slušnej úrovni ovládam html - rôzne fintičky nadobudnuté viacročnou praxou týkajúce sa formátovania stránky a jej prispôsobovania pre dva najhlavnejšie internetové prehliadače.
Flash a java applety príliš na stránkach neobžubujem, ani s ich tvorbou nemám skúsenosti. Pre úplnos dodávam, že doteraz som neprogramoval v perle ani v asp. Pri unixe nie som nováčik, no bezpečne nakonfirugova a skompilova verejny web server, php a databázu - na to by som si zatiaž netrúfol.
Na druhej strane rád a rýchlo sa učím novým veciam, keď začínaju ma pre mňa význam.


Na tvorbu stránok vrelo odporúčam textový editor TextPad (www.textpad.com).
Je jednoducho úžasný.
Obsahuje všetko, čo od programátorského editora očakávam. Svižne beží aj na pomalších počítačoch, je vežmi dobre konfigurovatežný, čísluje riadky, môžete si definova vlastné makrá a priradi im klávesové skratky, na hžadanie a nahradenie reazcov môžete používa regulárne výrazy...
Len zbežné vymenovanie vlastností by zabralo veža priestoru. Tento editor človek musí vyskúša. Na domovskej web stránke si môžete stiahnu okrem vlastného editora aj zaujímavé makrá a predovšetkým vežké množstvo definícii pre farebné zvýrazňovanie syntaxe rôznych typov zdrojových súborov.


Prvú internetovú stránku som spravil v roku 1996, po tom ako mi do schránky prišla disketa s browserom Internet Explorer 2.0. Viac som sa začal venova týmto veciam od roku 1998, po nástupe na školu. Dalo by sa poveda, že som vyrastal na článkoch od Jirka Koseka v časopise Computer World.
www.mlaco.sk  ˇ  © Marek Laco 1998-2022  ˇ  mlaco@mlaco.sk