mlaco.sk
Bicyklista na tento deň: Majo
Majo
Chceš dostávať novinky z tejto stránky priamo na svoj e-mail? Stačí zadať adresu:Náhodný vtip:
Vymením jednu šesťdesiat ročnú ženu za dve tridsaťročné.

ďalší vtip

Vyber si kategóriu:
vseobecné, blondínky, počítače, sexuálne, ženy, škola, alkohol, hlody, múdrosti, zaujímavosti, všetky
Dnes je sobota, 22. januára 2022.  Meniny má Zora

Web stránky z dielne mlaco.skosobné

WebShop

WebShop
02 - 03/2003

Veľký projekt WebShop, ktorý ponúkam a individuálne upravujem záujemcom o ponuku a predaj tovarov a služieb v prostredí internetu. Jazyk PHP a databáza voliteľne MySQL, alebo PostgreSql (DB abstraktná vrstva PEAR::MDB).
Samostatná prezentačná vrstva (template engine Smarty) umožňuje maximálnu prispôsobivosť dizajnu stránok podľa požiadaviek. On-line administrátorské rozhranie na správu zákazníkov, produktov, kategórií a objednávok. Možnosť rôznych jazykových mutácií. Možnosť uvádzať ceny produktov v rôznych menách.
Pripravujem implementáciu on-line platieb prostredníctvom TatraPay a EliotPay.
Pripravujem Off-line administrátorské rozhranie na správu zákazníkov, produktov, kategórií a objednávok. Off-line rozhranie bude šetriť poplatky za internet pri administrácii.

WebShopUSA2002
03/2003
Zaujímavý cestopis a vyše 2000 fotiek z Work&Travel pobytu v Amerike.
Čas, dátum a popis digitálnych fotiek sú uložené v MySQL tabuľkách, tak ako aj definícia kategórií obrázkov a priradení.
Použitím apachovského MOD_REWRITE sa docielilo, že každý súbor má zrozumiteľný názov a príponu .html. Takže názvy súborov sú pekné (ale iba na CD, keďže webhosting toto nepodporuje :-)


USA2002USA2002
01/2003
Všeobecná evidencia prístupov poskytujúca podrobné informácie o návštevníkoch. Dáta sú uložené v MySQL tabuľkách. Potocou tejto aplikácie sa veľmi ľahko pridá nová website na sledovanie. Tým že sú údaje v databáze, bude možné v budúcnosti dorobiť štatistické prehľady. Login test, password test.

USA2002www.kamnapivo.sk
12/2001 - 02/2002

Celoslovenská on-line databáza predovšetkým pivární. Ale aj vinární, kaviarní, reštaurácií, diskoték či krčiem - teda miest, kde sa dá dostať k pivu.
O takomto niečom som uvažoval už dávnejšie. Ide o nasledovníka Pivárskej Univerzity.
Návštevníci môžu pridávať svoje obľúbené podniky a editovať už existujúce podniky. Ich zmeny však musí potvrdiť niekto z editorov, až potom sa plnohodnotne zapíšu. Zakladateľ podniku môže zadať heslo a pod ním môže svoj podnik plnohodnotne spravovať.
Ku každému podniku je diskusia, ako aj k úvodným článkom, ktoré píšu editori.

Stránka beží na MySQL databáze a je naprogramovaná v PHP. Na session manažment a kontrolu užívateľských práv som po prvý krát použil knižnicu PhpLib.

Kam na pivoTrubadúr
02/2001, 10/2001

Túto aplikáciu som si naprogramoval v PHP pre vlastnú potrebu - na pohodlné písanie a lacné (hromadné) odosielanie sms správ. SMSky aj addressbook sú uložené v MySQL databáze. Správy sa hromadia v outboxe a po pripojení na internet sa hromadne odošlú cez zvolenú www sms bránu. Podchytené ich mám viaceré. Správy možno editovať a vymazávať, do addressbooku možno nové mená pridávať aj vymazávať. Smsky možno odosielať aj na príjemcov, ktorí nie sú evidovaný v addressbooku.
Trubadúra používam aj keď sedím pri pevnom pripojení na internet - kvôli pohodlnosti akou volím príjemcov a spoľahlivosti, akou správy tečú cez brány.

Trubadúrtelevid
10/2001
Evidencia telefónnych poplatkov.
Vstupom je typ hovoru (internet, lokálny hovor, medzimesto, mobil), dĺžka spojenia a meno užívateľa. Pogram počíta cenu a údaje uloží do MySQL databázy. Záznamy možno editovať a vymazávať. Počítajú sa mesačné prehľady.

Televidusa98
09/2001

Cestopis o prázdninách v USA.
Na celý systém článkov je použité PHP.
Články sú uložené v textových súboroch. V textových databázach je zoznam kapitol, článkov a obrázkov. Php veľmi uľahčilo aj vkladanie komentovaných obrázkov do textov - použitím jednej funkcie sa vygeneruje celý html kód potrebný na umiestnenie obrázku zahraneného na danú stranu.


USA98 - Prázdniny v Amerikelog
04/2001

Školský projekt z Logistiky.
Program v PHP počítajúci maximálny tok v danej sieti pomocou Ford-Fulkersonovho značkovacieho algoritmu.
K dispozícií je aj zdrojový kód.

Maximálny tok v sietimtais
04/2001

Projekt zo školy na predmet MTAIS.
Jednoduchý PHP skript zobrazí tabuľku vývoja ukazovateľov výroby pri daných fixných a variabilných nákladoch, cene výrobku a danom percente rentability.

Rentabilita výrobyGih98
22/03/2000
Stránka bývalých spolužiakov z gymnázia.
Na editáciu údajov o jednotlivých spolužiakoch, posielanie mailov a smsiek, na knihu návštev a fotogalériu je s výhodou použitý skriptovací jazyk PHP.

GIH98 - Gymnázium Ivana Horvátha, 4.ANaše cykloturistické výlety
od  11/1998

Opisy cykloturistických výletov po Slovensku i v zahraničí, tabuľky, množstvo fotografií.
V PHP je spravená kniha návštev. Príspevky sú v textovej databáze.

Naše cykloturistické výlety
Pár spomienok na minulosť:

mlhp

mlaco.miesto.sk

mam.miesto.sk
A takto vyzeralo SME v roku 1996 :-)
SME
mlhp

mlhp

bic

bic

bic

bic
www.mlaco.sk  ·  © Marek Laco 1998-2022  ·  mlaco@mlaco.sk