mlaco.sk
USA98 - Letné prázdiny v amerike
Bicyklista na tento deň: Tibor
TiborNáhodný vtip:
Mladý počítačový génius v škole:
- Pán procesor...

ďalší vtip

Vyber si kategóriu:
vseobecné, blondínky, počítače, sexuálne, ženy, škola, alkohol, hlody, múdrosti, zaujímavosti, všetky


Dnes je pondelok, 20. mája 2024.  Meniny má Bernard

Web stránky z dielne mlaco.skNa tomto mieste sa nachádza prehľad mnou vytvorených stránok. Slúžia ako prezentácia napríklad pre prípadných budúcich zákazníkov, aby videli čo som im schopný poskytnúť.
Som študentom, bez trvalého či polovičného pracovného úväzku, pracujem na dohodu, žijem v Bratislave. Ak máte záujem o spoluprácu, rád ju s vami prediskutujem, stačí ma kontaktovať na adrese mlaco@mlaco.sk


Túto prácu považujem za veľmi zaujímavú. Začínal som s tvorbou vlastných stránok. Význam tvorby stránok rastie so zväčšujúcou sa rozšírenosťou internetu. Internet ako neustále sa rozvíjajúce komunikačné médium ma fascinuje.

Po dosiahnutí istých skúseností začínam tvoriť stránky pre slovenské firmy. Niektoré projekty vychádzajú z vlastnej iniciatívy a dosť je takých, ktoré sprostredkuje bratislavská pobočka firmy PSG a.s.

Výsledky činorodej spolupráce s ďalšími ľuďmi od fachu tvoria tretiu časť tohto prehľadu. Spolupracujem s grafickým štúdium September s.r.o., ktoré stránkam svojich klientov dodá profesionálnu grafiku. Moja parketa sú technické záležitosti: html, php a mysql.

Okrem týchto troch hlavných delení je k dispozícii prehľad všetkých projektov a prehľad projektov, ktoré využívajú MySQL databázu.


Ovládam html, css, javascript, dhtml, php, mysql, photoshop - teda všetky veci potrebné pri tvorbe siahajúcej od statickej webovej stránky až po komplexnejšie internetové aplikácie. Rád programujem, radšej ako robím grafiku. V php som vcelku zbehlý a na veľmi slušnej úrovni ovládam html - rôzne fintičky nadobudnuté viacročnou praxou týkajúce sa formátovania stránky a jej prispôsobovania pre dva najhlavnejšie internetové prehliadače.
Flash a java applety príliš na stránkach neobľubujem, ani s ich tvorbou nemám skúsenosti. Pre úplnosť dodávam, že doteraz som neprogramoval v perle ani v asp. Pri unixe nie som nováčik, no bezpečne nakonfirugovať a skompilovať verejny web server, php a databázu - na to by som si zatiaľ netrúfol.
Na druhej strane rád a rýchlo sa učím novým veciam, keď začínaju mať pre mňa význam.


Na tvorbu stránok vrelo odporúčam textový editor TextPad (www.textpad.com).
Je jednoducho úžasný.
Obsahuje všetko, čo od programátorského editora očakávam. Svižne beží aj na pomalších počítačoch, je veľmi dobre konfigurovateľný, čísluje riadky, môžete si definovať vlastné makrá a priradiť im klávesové skratky, na hľadanie a nahradenie reťazcov môžete používať regulárne výrazy...
Len zbežné vymenovanie vlastností by zabralo veľa priestoru. Tento editor človek musí vyskúšať. Na domovskej web stránke si môžete stiahnuť okrem vlastného editora aj zaujímavé makrá a predovšetkým veľké množstvo definícii pre farebné zvýrazňovanie syntaxe rôznych typov zdrojových súborov.


Prvú internetovú stránku som spravil v roku 1996, po tom ako mi do schránky prišla disketa s browserom Internet Explorer 2.0. Viac som sa začal venovať týmto veciam od roku 1998, po nástupe na školu. Dalo by sa povedať, že som vyrastal na článkoch od Jirka Koseka v časopise Computer World.
www.mlaco.sk  ·  © Marek Laco 1998-2024  ·  mlaco@mlaco.sk