mlaco.sk
Bicyklista na tento deň: Marek
Marek
Chceš dostávať novinky z tejto stránky priamo na svoj e-mail? Stačí zadať adresu:Náhodný vtip:
Príde minister k Mao Ce Tungovi:
Vodca, Slováci nám vyhlásili vojnu.
- Slováci, a koľko ich je?
Asi 5 miliónov.
- A v ktorom hoteli bývajú?

ďalší vtip

Vyber si kategóriu:
vseobecné, blondínky, počítače, sexuálne, ženy, škola, alkohol, hlody, múdrosti, zaujímavosti, všetkyFly!Dnes je streda, 17. júla 2019.  Meniny má Bohuslav

Aktuality od Mareka


2001 | 2002 | 2003 | 2004 Odoberanie aktualít na e-mail...


Pondelok, 24.12.2001
"Svetielko stromčeka nech vám dlho žiarí,
čaro Vianoc nech prežiješ v pokoji a zdraví."
- tak znela SMSka, ktorá ma dnes ráno o deviatej zobudila. Je to neklamný znak, že tu máme Vianoce. Super, pár dní pohody a pokoja.
V sobotu, pri robení poriadku na našej veľkej polici som našiel kopec zaujímavých kníh, na ktoré som zabudol, ak som o nich vôbec vedel. Sťaby vianočné darčeky. Napríklad "V Kiripolci svine kujú" od Štefana Moravčíka. Tzv. biblia Záhoria. Máte tam veľmi zaujímavou a pútavou formou opísané dediny a mestečká Záhoria.
Takže ešte raz. Veselé Vianoce! A teraz sa ide volať. A teraz sa ide volať.Piatok, 14.12.2001
Už sa teším na Vianoce. To je ten pohodový čas, kedy je doma veľa jedla, je už po predtermínoch a januárové skúšky sú ešte ďaleko.
V týchto dňoch sa veci akosy rozbehli. Konečne prišla očakávaná práca - vytváranie istých vecí v Accesse. Do toho prišli skúšky - očakávam výsledky z jednej a druhá ma teraz čaká. A ešte k tomu všetkému som bol tento týždeň chorý - zapálené hrdlo.
Namiesto učenia, mi po rozume teraz veľmi intenzívne behajú všakovaké nápady týkajúce sa programovania web stránok. Zdá sa, že Pivársku Univerzitu čaká v budúcnosti znovuzrodenie.Streda, 5.12.2001
Včera sa konala Maťova beánia - beánia fakulty FMV v galérii DUNA. Zlanárili sme aj Miša a Majovi sme rovno kúpili lístok, aby sa nemohol vyhovárať, že o šiestej vstáva. Maťovi som recipročne sľúbil odvoz, takže som sa musel zriecť čapovaného pivka, ktorým mi snáď naschvál robili chute všetci naokolo.
Maťo si akosi zle vysvetlil svoju úlohu a namiesto toho, aby k nášmu stolu postupne posielal na zoznámenie svoje spolužiačky (ktorých má relatívne veľa), tak dlho sa vôbec nečinil a keď konečne neskôr prikvitol, tak naopak začal lanáriť naše tri objavy z OF, ktoré medzičasom pribudli za našim stolom. S Majom sme len nechápavo krútili hlavami.
DUNA nebola zlý nápad, len akosi neťahala klíma, tak sme mali vyštípané oči. Ešte horšie bolo, že ešte ani o jednej nezačínal polnočný striptíz. Majo už nervózne pozeral na hodiny (teda nie kvôli striprízu, ale kvôli ranajšiemu vstávaniu). Nejaký čas sme ešte hľadali ...Nedeľa, 2.12.2001
Boli sme v STOKE na diskusii s Vladimírom Železným. Minule ju na poslednú chvíľu zrušili, lebo sa hosť zdržal v cele predbežného zadržania. Teraz sa však už dostavil a okrem množstva divákov, pritiahol aj viacerých zástupcov médií.
Bolo to nesmierne zaujímavé. Mali sme pred sebou človeka, ktorý sa svojej práci skutočne rozumie.
Hovorilo sa o jeho problémoch s americkým investorom a o jeho vstupe do slovenského mediálneho priestoru. Názov novej televízie neprezradil. Začne vysielať na jar a do roku 2003 chcú dobehnúť svojho konkurenta.Nedeľa, 25.11.2001
Plus sedem dní: Posilovňu som navšívil 4 krát a pivo som obrátil 13 krát. Takže tendencia je jasná...
Dnes, na tradičnom nedeľnom pivku, sme sa dobre porozprávali s Lukášom a Majom a pospomínali na letné bicyklové výlety. Veruže je to niečo nádherné a máme na čo spomínať počas týchto zimných dní.
Uvidíme, čo sa bude konať nasledujúce leto. Či práca v USA, alebo bicyklový výlet v Čechách.Sobota, 24.11.2001
Včerajšok bol dosť rozlietaný: Ráno, taška, tma, trolejbus,
brigáda, šoférovanie, sklad, nastavovanie, kosa, šoférovanie, koniec o 11., angl. interview v CES, 90 min. voľný čas, hlad, tak škola, obed, internet, cesta do Danubu, (bol som aj UTR :), Braňo má chaos - priešiel aj 6. a 7., odišli, Mišo, posilovňa, bazén, výrivka, sauna1, oddych1 ... sauna4, oddych4, smädný, Šafko, Richman, Hlavné, banka, stretávka z gymnázia, Orient pivný bar, pivo, dosť veľa spolužiakov, vydarená stretávka, odchod, šiesti v aute, domov, polnoc.Nedeľa, 18.11.2001
Je nedeľa, koniec ďalšieho týždňa. Včera som chcel nasledovať Maťa a uliať sa zo zimných prác v záhrade - ísť do školy študovať (t.j. surfovať). Ale beda: Maťo sa vracia s dlhým nosom - je štátny sviatok, 17. november.
Co týden dal: 5 krát som bol v posilovni (to bol rekord, však pokým nie je veľa školy ani roboty, tak to využijem), 2 krát na plavárni, raz v saune (hotel Danube), raz v kine (Amélia z Montmartru), 4 krát na pive (7 pív) a presurfoval som 85 Sk.Sobota, 10.11.2001
Včera sme konečne boli pozrieť Vladimíra Snížeka v plnom pracovnom nasadení - na doskách SND. Zišli sme sa štyria - Mišo, Maťo so spolužiačkou Zuzkou a ja. Názov predstavenia: Labutie jazero.
Predstavanie bolo celkom fajn (aj keď sa balet líšil od Homerovej predstavy) a o Maťov lovecký ďalekohlad bol veľký záujem. Sledovali sme ním škeriaceho sa a pachtiaceho Vlada a hlavne množstvo utešených "labutí".
Hudba bola naozaj pekná. A prestávky nám tiež bodli, bo balet bol dosť dlhý.
Po skončení sme boli konfrontovaní s problémom piatkovej Bratislavy a so škrípajúcimi zubami sme sa museli uchýliť do McDonald's na SNP. Tu Snežko odpovedal na množstvo našich otázok súvisiacich s baletom. O.i. je to vraj viac namáhavé ako bicyklom do Viedne a späť, a vždy keď odbehne z javiska, tak to musí rozdýchavať aby sa nepogrcal. Takže takto.
Teraz na inú tému: v utorok sa v STOKE koná pravidelná diskusia, te...Pondelok, 5.11.2001
Na najlepší spôsob ochrany proti ukradnutiu mobilu poukázal Paťo - jemu nikto mobil neukradne, jemu sa nič podobné stať nemôže, pretože žiaden mobil nemá.
Je pol siedmej večer. Už som sa chcel vážne konečne pustiť do práce z Numerickej matematiky, keď začujem vonku buchot. Práve sa na našej križovatke zrazili autá. O zábavu máme postatané: beriem žemlu, trojuholník syra a ideme s Maťom pozrieť von. Ľudia sa už grupujú, okolo áut sa prechádzajú účastníci nehody. V strede križovatky je jama, zas opravujú kanál a zábrany sú samozrejme neosvetlené. Okrem tých dvoch áut si to zlizla aj ávia parkujúca pri chodníku. Nikto zranený nebol a ani autá veľmi zdemolované neboli.štvrtok, 1.11.2001
Dnes mi prišla od Pala Steinla SMSka (poslaná z internetu):
"caf, mozes si moj mobil definitivne vyskrtnut zo zoznamu, bol som donuteny ho pozicat na dobu neurcitu. Ale spravil som dobry kseft, dostal som za to o.i. jednu do huby a jednu na solar... Pali". Mal pekný Siemens C35.
Že sa mobily kradnú, to je veréjne známe. Teraz sa to stalo už aj známemu. Som zvedavý, kto je na rade. Marek Piváček mi povedal, že v poslednej dobre boli o mobil okradnuté tri jeho kamarátky.
Pri tejto rozšírenosti mobilných telefónov to majú vagabundi skoro isté, že mladého človeka o mobil ozbíjajú. Ako sa proti tomuto brániť?Streda, 31.10.2001
Dobrá správa pre Slovensko: Globteláci-primakamoši si už môžu vypnúť odkazovú schránku. Za návod vďačíme Slivovi, ktorý s týmto príšiel.
Znamená to, že hlavná nevýhoda Primakarty sa týmto pominula: už nebudú okrádaní Euroteláci, ktorým sa spojenie nepodarilo.
Tak teraz k meritu veci: odkazovku na prime si zrušíte bezplatne poslaním SMS v zneni: "OS D" na číslo 444. Zapnúť sa dá tiež zadarmo pomocou SMS "OS A".
Čo sa týka mojho zdravotného stavu: po tom čo istá kamarátka vyjadrila obavu, či si mojou samoliečbou nepričiním trvalé následky, ktoré by mohli viesť až k nechuti k poháru dobrého piva, som sa zveril do opatery nášho zdravotníctva. Zdravotnú poisťovňu stáli lieky tri stovky.
Liečbu som zobral vážne: takže sa teraz ozývam z môjho vysutého pracoviska v posteli, kam som si dotiahol náš druhý počítač, LAN kábel a TV tuner. (PS: Monitor je na stoličke vedľa. ...Utorok, 30.10.2001
Tak sa mi to vrátilo: po minulé týždne som sa vysmieval Braňovi, Majovi aj Lukášovi, že akí sú to hypochondri, keď tvrdia že sú chorí a od piva sa utiekajú k čajíčku, nanajvýš k vínu.
Teraz som prechladol pre zmenu ja. Prišlo to zrazu - pred piatkovou beániou FHI nič, a v sobotu ráno som už bol kalikou. Zatiaľ praktizujem samoliečbu. Keď som sa vysamoliečil počas výletu Stredoslováci 2001, prečo by sa to nemohlo podariť teraz.
Inak, minulý týždeň sme si už vyberali v škole diplomovky. Vyzerá to, že budem robiť internetový obchod na oracle databáze a platby internetom. To vyzerá dobre.Nedeľa, 14.10.2001
Tak škola sa nám pekne rozbehla a znova si začínam po prázdninách zvykať na nový rytmus. K tomu patrí veľa internetu v škole, posilovňa v Mladosti, regenerácia v Danube, štvrtková plaváreň na Stavebnej a k tomu časté pivo.
Zas ma chytilo programovanie a vyrobil som program na evidenciu telefónnych poplatkov Televid (http://www.mlaco.sk/web/?personal) a dosť som zdokonalil svoj program Trubadúr na posielanie SMS správ.Piatok, 14.9.2001
Dnes sa konala slávnostná prezentácia nášho cestopisu USA98. CDčko sme krstili v Europube, pri cyklistickom štadióne. Veľká to udalosť, Maťo napríklad od samej radosti oblial Lukáša pivom. Kamarátom sme rozdali okolo 10 CDčiek, v originálom cestopisovom balení.
Sme radi, že sme túto vec dotiahli do konca.
Následne sme hľadali niečo podzub. Keďže pizzéria bola plná, zakotvili sme v Čínskej reštaurácii na Škultétyho, kde bolo dosť zaujímavo. Nakoniec sme zašli do Istropolisu a pozreli sme si film Tmavomodrý svet.Streda, 12.9.2001
Prázdniny sa nám nadobro chýlia ku koncu. Aj počasie tomu nasvedčuje: zima a dážď. S Maťom finušujeme v príprave nášho cestopisu o prázdninách v USA98.
Včera sa stala mimoriadna udalosť. Po teroristickom útoku spaldi obe Twins. Neuveriteľné!Piatok, 17.8.2001
V piatok 10. augusta sme vyštartovali na tohtoročný veľký bicyklový výlet po Slovensku s názvom Stredoslováci 2001. Od nás štartovali siedmi ľudia: Helena, Marek, Tibor, Vlado, Maťo, Mirka a behom prvého dňa nám spoločnosť ešte robil Braňo Molčan. Po obede v Seredi nás opustil a šiel naspäť. Do Hlohovca sme sa dostali kopcami, ktoré dosť kontrastovali s propagovanou "rovinou ako zrkadlo". Vlado dosť vyhladol, lebo "by zjedol aj pečené kurča". Do Piešťanského kempu sme priši podvečer za mierneho dažďa. Tu sa k nám pripojil Ondro - rovno z jeho predošlého výletu. Marek a Vlado trpia prechladnutím, Tiborov bicykel na zlomenú zadnú osku.
Počasie sa v nasledujúcich dňoch už pomaly umúdrilo, aj keď druhý deň nám ešte hodne fúkal protivietor. V Topoľčanoch sme stihli účasť na pivnej súťaži. Za Partizánskym sme sa vyškriabali na veľký kopec a spustili na Pílu, kde nás už čakali koláče, ohnisko a vykosená tráva.
...Nedeľa, 5.8.2001
Cez weekend som bol na chate v Jakubove. Je to dedina s veľkým jazerom na Záhorí, 10 km od Malaciek.
Bolo mi tam dosť dobre: chatka 30 metrov od jazera. Bufet, kde čapujú Krušovice 60 metrov od chatky. A moje spoločníčky: dve osemnástky.Streda, 18.7.2001
Po troch týždňoch, znovu v stredu, sme opäť šli na bicykloch do Viedne. Tentoraz iba ja a Majo.
Majo prejavil záujem o návštevu Viedne, tak som sa pridal. Napriek tomu, ako sme s Maťom dopadli naposledy :)
V predošlých dňoch bolo veľmi zlé počasie, no dnes bolo už od rána pekne akoby zázrakom. A našťastie nie až tak mimoriadne horúco ako naposledy.
Štart o pol desiatej odo mňa. Malá zastávka v Tescu, potom hranice, Hainburg...
Cesta do Viedne ubiehala celkom dobre. Majo po prvý krát obdivoval cyklistické cestu do Viedne, vytešoval sa z peknej prírody. Tachometer ukazoval stále okolo 27 km/h - teda viac ako dopredu avizovaná dvadsiatka. Spestrením bolo 10 minútové čakanie pred drevenou lavičkou nad rybníkom, kvôli filmovému natáčaniu.
Do Viedne sme dorazili hladní. To sme pri tradičnom stolíku hneď napravili. Počasie úžasné, je teplo a pritom nie je úplne horúco.
Prostredníctv...štvrtok, 12.7.2001
A leto a prázdniny sú v plnom prúde. Paráda. Neskoré chodenie spať, vstávanie o deviatej. Bicyklovanie, kúpanie na Košariskách, nejaké vecičky na počítači, sem-tam práca okolo domu. Celkom pohodové obdobie.Sobota, 7.7.2001
Vrátili sme sa z 3-dňového výletu po Záhorí. Šiesti účastníci: Maťo, Vlado Zuberec, Andrej Liptaj, Lukáš, Tibor a ja. Na štarte Vlado dosť zmätkoval. V Rakúsku bolo celkom pekne, teda až na tie krčmy. Kompou sme prešli do Záhorskej Vsi. Na Slovensku dopĺňame stratené tekutiny. Predovšetkým krčma v Studienke sa páčila. Stany rozkladáme v kempe v Šaštíne.
Na ceste od Senice do Myjavy natrafíme na peknú zrúcaninu hradu Branč, na peknom kopci. Odporúčam. Horúce počasie. Myjava, Brezová, končíme na Bukovej, pri vodnej priehrade. Víchor neutíchajúci po celú noc skoro rozmetal naše stany. V sobotu sa vraciame pomaly proti vetru domov. Spolu 390 km.Pondelok, 2.7.2001
Pondelok. Zobudím sa o 4:20. Sám, o 10 min. skôr ako bude zvoniť budík. Vrabce škriekajú, pozriem sa na dvor. Zaleziem do postele. 20 minút premýšľam či pokojne zaspím, alebo vstanem a predsa pôjdem.
Jem a robím zásobu z českej játrovej paštéty, zabudnutej na spodku chladničky. Bola stiahnutá z obehu, matka neodporúča jesť, nič lepšie ale nenachádzam, najesť sa treba.
O pol šiestej zvoní Snížkovi telefón. Oznamujem zmenu plánu. O štvrť na sedem štartujeme spred Slovnaftu. Vpredu sa Makaka na horskom bicykli ťahá za jej otcom, ktorý má duše plnené héliom. Za nimi štvorica: Braňo, Snežko, Imro a ja.
Na dunajskej hrádzi je pekne a ticho. Počasie príjemne chladné, vetrík do chrbta. Imrov dvojitý defekt pri Šamoríne. Lenka s otcom pokračujú. Rýchlo dobiehame. Obliezame železnú bránu. Defekt v Gabčíkove. Stretávame sa. Ony pomaly pokračujú, my jeme a pijeme v obľúbenom gabčíkovskom pohostinstve.
...Streda, 27.6.2001
Páni, vrátil som sa z výletu do Viedne!
Začalo sa to, aj prebiehalo veľmi pekne. Pod Lafranconi som dobehol s 50 minútovým oneskorením: Vlado Snížek, Braňo Molčan a brat Maťo už neposedne čakali. Cesta do Viedne - nádhera. Počasie pekné, slniečko svietilo. Cesta v rozhovore prebiehala rýchlo.
Do rakúskeho hlavného mesta sme sa dostali ako obvykle, rovno cez nudapláž. Veľké teplo a krátky oddych spojený s mojim kúpaním. Vydali sme sa do mesta. Maťovými skratkami sme efektne brázdili ulice veľkomesta. Zastavili sme sa pri Hundertwasserhaus, potom sme zamierili do historického centra. Maťo vytiahol z účtu balík peňazí a následne sme s Vladovým kamarátom zo Staatsoper zašli do istého podniku na zmrzlinu. Naozaj sme si na tých výtvoroch pochutnali.
Slnko stále pripekalo. Cez Práter sme sa dostali na Dounainsel a pontónovým mostom prešli na pláž. Tentoraz vode neodolal len Maťo, ten nás z brehu fotil...Piatok, 22.6.2001
Mám už dva týždne po skúškach. Sú teda prázdniny. Na nudu sa ale ani zďaleka sťažovať nemôžem, činností je neúrekom.
Nasledujúci týždeň vyzerá dosť bicyklovo: Gabčíkovo, Viedeň, guláš na Borinke. Pomaly sa začína uvažovať u letnom výlete po strednom Slovensku.
V dnešné piatkové odpoludnie som mal doma zaujímavých a veselých hostí. Bratia Laco a Ďuro Matyinkóvci z Maduaru konzultovali posledné detaily na ich web stránke.Nedeľa, 17.6.2001
Je nedeľa, celý deň je zlé počasie a prší. Bicyklový výlet do Gabčíkova sa preto odkladá na iný deň.
Tradičné nedeľňajšie podvečerné pivko v krčme u Siedmich Lucerien našťastie počasie ovplyvniť nemôže. Dvere na aute, ktoré sa po mojom nočnom cúvaní nedali zavrieť, sú už opravené.Sobota, 2.6.2001
Dnes sa druhý krát, znovu po roku, konal Trnavsko-Kopaničiarsky cyklomaratón. Teraz sme boli od nás už šiesti ludia.
Po mojich tohtoročných iba 500 kilometroch mi dal hlavne záver tejto 126 km trasy zabrať. V tombole som vyhral cyklistické tričko :-)
Poslednú školskú skúšku mám za sebou, začínajú sa prázdniny, paráda!Pondelok, 21.5.2001
Momentálne som doma, chorý. Začalo ma bolieť hrdlo, potom prišla horúčka a sople.
Takže sa teraz ani nemôžem bicyklovať. V škole ešte ostáva spraviť dve skúšky.
Pripravujem stránky mlaco.sk, prebiehajú práce na stránkach pre BIS a maduar.2001 | 2002 | 2003 | 2004 Odoberanie aktualít na e-mail...
www.mlaco.sk  ·  © Marek Laco 1998-2019  ·  mlaco@mlaco.sk