mlaco.sk
Bicyklista na tento de: Pato
Pato
Chce dostva novinky z tejto strnky priamo na svoj e-mail? Sta zada adresu:Nhodn vtip:
V nemocnici, pacient: "Pán doktor, čo mi je?" Doktor: "To ukáže pitva."

al vtip

Vyber si kategriu:
vseobecn, blondnky, potae, sexulne, eny, kola, alkohol, hlody, mdrosti, zaujmavosti, vetkyFly!Dnes je pondelok, 23. mja 2022.  Meniny m Želmíra

Aktuality od Mareka


2001 | 2002 | 2003 | 2004 Odoberanie aktualt na e-mail...


Streda, 25.12.2002
alie foto
alie foto
Vianoce trávime u starých rodičov na Píle, okres Žarnovica. Napráskaným autom sme sa sem dovalili v pondelok večer. V utorok sme dali dokopy vianočný stromček a lyžiarsku výstroj. Dedko, pôvodným povolaním obuvník, mi s ľahkosťou majstra odborne opravil moju topánku - lyžiarsku. Klipsňu svojho historického obutia som totižto roztrhol ešte v marci, na Skalnatom plese.
Večer mamu pod stromčekom prekvapila novučičká panvica a Maťo radosťou zvýskol po rozbalení knihy básni od "Arany János" v pôvodnom znení. Ja som zas bol obdarovaný čistými papiermi do tlačiarne.
Lyžovať sa chodíme do neďalekého strediska Ostrý Grúň - Kolárová. Je tam dobre. Pozitívne je už to, že cestou poznáme miesto s dobrým signálom. Lebo tu je to veru naozaj zlé: SMSky len s ťažkosťou prídu, ale odoslať sa vôbec nedajú. Vlastne iba v dedine z cintorína nad kostolom....Nedea, 15.12.2002
alie foto
alie foto
Napadol sneh a náš polročný Pólo ho uvidel po prvý krát v živote. Za posledné mesiace parádne narástol, no správaním je to ešte stále malé a neposedné šteňa. Je s ním zábava.
Ponúkam vám pár záberov pri príležitosti uvedenia tohto milého vylepšenia aktualít - o obrázky!Streda, 4.12.2002
No, takto nejako som si to predstavoval. Prechladnutý ležať v posteli a chlípať čajíček.
S notebookom na kolenách, prepojeným 5-metrovým krúteným ethernetom k svojej dvojgigahercovej mašine na stole. Mám takto všetko: svoje súbory, databázu, virtualhosty aj internet. V teplúčku pracujem na svojich pracovných, školských a osobných projektoch.
Nie je toho málo. V utorok odovzdávam dva projekty, z toho jeden veľmi hustý. O jeden deň skôr sa koná začiatok testovacej prevádzky internetového obchodu a ešte aj prvá skúška v škole.
Najradšej by som sa asi teleportol trebárs niekam do leta roku 1999 a uháňal bicyklom na niektorom z vtedajších výletov!tvrtok, 21.11.2002
Zdá sa, že stredajšie posedenia v Slovak Pube sa stávajú akosi tradíciou. A taktiež vynechávanie štvrtkových prednášok o 7:30... Nuž, uvidíme o týždeň, to bude sa konať beánia. Okrem štamgastov tentoraz dobehol aj Vlado Snížek. Lukáš mal vyvolané fotky z USA, bolo zaujímavo. A pár pekných digitálnych fotiek sme spravili rovno pri pive.
S Maťom teraz doma tvoríme internetový obchod pre jednu malú firmu. Ja programujem, on má na starosti dizajn a html. Do 15. decembra to má fičať, takže sa príliš nenudíme. Okrem toho sa snažím dávať dokopy prezentáciu z USA2002, uvidíme či sa to stihne do Vianoc.
Nuž, príliš času nazvyš nieto. Ani členmi VŠK ekonóm tentoraz už nie sme. Bude to treba dobehnúť na ďalší semester!tvrtok, 7.11.2002
Dnes sme mali dobré pivné stretnutie, prišli americké spolucestovateľky Mirka, Maťa a Janka a mali so sebou už vyvolané fotografie. Z američanov spomeniem Lukáša, Miša a Cakiho a ďalej prišli pozrieť aj Majo a Tibor.
Mimochodom, dozvedel som sa, že priemerný človek za svoj život zje 20 pavúkov... Nechtiac, počas spánku, keď mu vlezú do úst!Pondelok, 14.10.2002
Po štyroch mesiacoch strávených v Amerike sme sa vrátili domov. Dokonalá zmena. A ešte aj to počasie - namiesto slnečnej Kalifornie studená a upršaná Bratislava. Bŕŕŕŕ! O nejaký čas dám dokopy opis celého pobytu v USA. K doterajším zápiskom pribudne opis nášho cestovania po americkom juhozápade.Nedea, 22.9.2002
Pozdravujem z Las Vegas. Sme na vylete a je velmi dobre, uz mam len 1 minutu...Sobota, 14.9.2002
Praca v USA sa mi po troch dlych mesiacoch skoncila. Huraaa, nasleduje cestovanie po narodnych parkoch a inych pozoruhodnostiach americkeho zapadu.
Uvidime sa o mesiac na Slovensku!Streda, 10.7.2002
Čas letí, v USA sme už skoro mesiac. Takže sme sa už ako tak zabývali. Lukáš a Braňo sú v Denveri, Mišo v Massachussetts, ja v Californii. Najmenej správ je od Miša, Lukáš a ja sa ozývame pravidelne a Braňo zriedka. Naše postrehy a zážitky pribúdajú na stránke Denník USA.
Pred týždňom som si kúpil digitálny foták, takže je tu aj zopár záberov. Majte sa fajn, užívajte si prázdniny a sem tam sa ozvite čo a ako!Piatok, 14.6.2002
Nadišiel 14. jún 2002. To je deň, kedy sa traja neohrození cestovatelia (Lukáš, Mišo a Marek) vydávajú do USA, aby tam strávili celé leto. (Každý na inom mieste.) Deň, na ktorý sme sa tak dlho pripravovali je zrazu už tu! Poobede letíme zo Schwechatu do Frankfurtu, kde po necelej hodinke presadáme na let do Ameriky. Večer sa už budeme prechádzať po New Yorku!
Včera podvečer sme sa pri symbolickom posedení U 7 Lucerien odfotili aj s našimi práve vyrobenými recesistickými lepenkovými tabuľami, ktoré so sebou berieme. („WILL WORK FOR $2, WILL WORK FOR FOOD, ....“) Tieto okamžite upútali pozornosť hlavne jedného pána, ktorý bol tým všetkým taký nadšený, že si musel od nás vziať kontakt pre, ako tvrdil, budúcu spoluprácu v zamestnaní :-)
Tešíme sa na Ameriku, sme zvedaví ako sa všetko vyvinie....Piatok, 31.5.2002
Máj sa končí. A spolu s ním aj skúškové obdobie!!! ÁNO, hurá, mám už po všetkých skúškach! Zobral som to rovno zhurta: tri skúšky tento týždeň, tri skúšky minulý týždeň a siedma ešte niekedy predtým. Ták, a teraz je už kľud.
Prichádza jún. A zároveň s ním letné prázdniny 2002, ktoré, ako sa zdá, budú vysoko zaujímavé. Takto, presne o dva týždne už sedíme spolu s Lukášom a Mišom v lietadle smerujúcom do New Yorku. Leto strávime v Spojených štátoch!Nedea, 12.5.2002
Na toto napínavé posedenie u 7 Lucerien budeme veru ešte dlho spomínať. Popíjali sme v našom obľúbenom podniku pri vopred rezervovanom stole a pohľady dvíhali k televízoru. Každý gól, ktorý sme dali, sprevádzali burácajúce ovácie. Majo vytiahol slovenskú zástavu, Slivo pojedal koláčiky, Lukáš miešal pivo s kofolou a Evka mierne flegmaticky predpovedala ďalší vývoj súboja. Lucerny boli plné fandiacich ľudí. Pri tretej tretine napätie vrcholilo, aby nakoniec vyústilo do veľkých osláv.
AAAÁÁÁ SME MAJSTRI!!! Sme majstri sveta!
Doma sme zdrapli Maťa, naskočili do auta a hajdé do centra mesta. V polnočných uliciach bolo ľudí ako na poludnie. Všetci nadšene burácali, zástava nám z auta viala a vystreté ruky tľapkali ľudí vonku. Niekoľko krát sa celé auto zmenilo na veľkú hojdačku.
Neskôr sme auto odstavili a vtrhli na námestie aj s Majo...tvrtok, 2.5.2002
Z Lukášovej oslavy máme už k dispozícií digitálne fotky. Nájdete ich na adrese: lukasova.host.sk/oslava Určite si nenechajte újsť tento záber, na ktorom je už Lukáš vo veľmi dobrej nálade :-)

Ideálna prednáška
Napriek všetkému sa mi dnes v škole veľmo zapáčilo. Taká aká bola dnešná prednáška z Informačnej politiky (vedená američanom, riaditeľom slovenského EuroWebu a vždy veľmi pútavá) by mohla byť každá. A to sa mi tam ani nechcelo ísť - veď povážte: začína sa o piatej, po štyroch vyučovacích hodinách. A dnes bol taký krásny deň...
Takže k veci - za školou smerom k Dunaju je istý podnik a vy už iste tuš...Nedea, 21.4.2002
Zažil som Counter-Strike naživo! Behali sme vystresovaní po špinavých poschodiach rozpadajúcej sa opustenej budovy a neľútostne po sebe pálili. Ranení sa zhromažďovali v určenej miestnosti, odstraňovali farbu z tela, porovnávali si modriny a odreniny a čakali na novú hru.
Ide o hru PAINTBALL. Dva tímy súperia, strieľajú sa zo vzduchových zbraní pomocou guličiek naplnených farbou. Zásah nie je vôbec príjemný. Zorné pole je v helme trošku obmedzené. Zábava dokonalá. Odporúčam!Nedea, 14.4.2002
Máme tu mesiac barana a to je čas mnohých významných udalostí. Moje mohutné pivné oslavy boli už v marci u Sv. Urbana a v noci od včera na dnes sa stretli ďalší oslávenci: Lukáš, Tibor aj Ondro.
Silvestrom preverený Lukášov príbytok znamenite poslúžil i tentoraz. Jedla a všakovakých dobrôt bolo neúrekom, alkoholu všetkého druhu + osem pív, ktoré si priniesol Majo. Štebotavú spoločnosť tvorili Arťa, Zuzana, Dudka a Ivana. Toto samozrejme nemohol vynechať ani Braňo, Gemo, Maťo, Juro a tiež Roman.
Poniektorých z nás dobre nabudila Braňova obľúbená hra Maháček, niektorých až príliš, aj keď Ivana sa spočiatku držala veľmi statočne, a ostatní sa vrteli v rytme tanca na obývačkovom parkete pomenších rozmerov. Hudba hrala, olivy s vínkom chutili, občas prišiel pohroziť sused a Jurovi sa najviacej páčilo na balkóne, kde to stále musel akosi pre...Nedea, 7.4.2002
V sobotu 23.3. sa stala veľmi zaujímavá a pre mňa nevšedná udalosť, ktorá ma dosť potešila. Stránka kamnapivo.sk bola propagovaná v televízii! Konkrétne v televízii Markíza, relácia o internete WWW. Stano Dančiak v nej vychvaľoval tento projekt a odporučil ho divákom: "Nemôžem zabudnúť ani na pivárov, im je určený server www.kamnapivo.sk, v jeho databáze nájdete množstvo... Pokiaľ sa váš obľúbený podnik v databáze nenachádza, pokojne ho pridajte... A tak sa musím rozlúčiť, aj tak sa ponáhľam do jedného záznamu z databázy posledne spomenutého servera."
Och, aká to pocta pre pivnú stránku! :-)
Táto propagácia sa nutne blahodárne prejavila v počte prístupov behom nasledujúcich dní. V pondelok som zaznamenal 1660 prístupov! (počítadlo NAJ.SK ich napo...Streda, 20.3.2002
V nedeľu večer sme sa vrátili z lyžovačky v Tatrách a ešte stihli aj nedeľné pivko. Fun bar dosť sklamal "pivo veškeré žádné", tak sme zakotvili Pod Strechou. Okrem tradičnej zostavy bol aj Braňo a nakrátko aj Filip.
Školská lyžovačka bola fajnová. Čo vám budem hovoriť, alkohol, ženy, super svahy. Zväčša sme zjazďovali Lomnický sedlo (Skalnaté pleso), no okúsili sme aj pleso Štrbské. Spoznali sme zaujímavých ľudí a zažili kopec srandy. Lyžovačka je veru dobrá vec.
Ešte mať tak dostatok peňazí a lepšiu výbavu - aby sa vám hneď prvý deň nepokazila. Ehm.
Teraz už nedočkavo očakávame fotky. Verím že ich tu za nejaký čas nájdete.
Kto má záujem o podrobnejšie info, nech ma kontaktuje v piatok podvečer. Budeme sa nachádzať niekde v meste...Piatok, 8.3.2002
Zdá sa, že nakoniec nám to s tohtoročnou lyžovačkou predsa len výjde. Už sme počuli pošmešné hlášky napríklad od Tibora, že či bereme do Novej Bane (kam sme sa mali ísť lyžovať) aj bicykle a podobné ironické narážky.
Ale teraz je všekto inak. Motyka vystrelila. Teraz to všetkým ukážeme: v utorok ideme (Lukáš, Braňo a ja) zo školy do Tatier, lyžovať sa budeme na Skalnatom plese. A nakoniec to najdôležitejšie: tri štvrtiny z dvadsiatky účastníkov sú dievčatá!!! He!
Takže ostáva už len nachystať bandáže, dokúpiť Diclobene(R) a môže sa ísť. Dva roky som nestál na lyžiach. To bude zábava, paráda!Piatok, 22.2.2002
Pripomínam, že pivná databáza www.kamnapivo.sk začala oficiálnu prevádzku. Pozívam vás všetkých na pridávanie nových podnikov a čítanie a pridávanie zaujímavých komentárov k nim.
Keď tu už dnes máme taký pekný dátum, tak to neradno premrhať a poviem vám istú zaujímavosť z numerológie: sme prví ľudia v histórii, ktorí majú to nevýslovné šťastie zažiť počas svojho života dva palindromické roky (1991,2002). Ten výraz "palindromické" som si práve vymyslel, ale palindróm je slovo, ktoré má symetricky usporiadané písmenká.
Dnes sme tu mali samé dvojky ale predsa tu bola jedna trojka: tri sú moje dnešné nové plomby.Sobota, 9.2.2002
Pred týždňom v sobotu nás počas svojej služobnej cesty navštívil ujo Randy, u ktorého sme boli v roku 1998 v Amerike. To bol dôvod, aby sme mu dali CD s obrázkami, ktoré sme v USA nafotili. Obrázky sme použili z cestopisu, takže "stačilo" už len preložiť komentáre do angličtiny.
Ako to už pri takýchto veciach býva, nechali sme to na poslednú chvíľu a v piatok podvečer sme zistili že už akosi nestíhame. Preto sme použili distribuované spracovanie dát a texty rozoslali niekoľkým kamarátom (Zolo, Majo, Martin Sabo, Martin Kuštek), ktorý to preložili a do 3 hodín poslali naspäť. Týmto im ďakujem, skutočne nám pomohli.
Dobre sa s prácou popasoval Majo, ktorý ako vopred tvrdil, s angličtinou sa príliš nekamaráti a ani doma nemá slovník. S Maťom sme sa na pár veciach dobre nasmiali a tak prikladám malú ukážku:

- Little Boy - takto pom...tvrtok, 24.1.2002
Skúškové sa našťastie pomaly končí. Vlastne čakám už len na výsledky dvoch skúšok.
Posledný mesiac sa nesie v znamení príprav dlho očakávanej celoslovenskej on-line pivnej databázy. Môžem už prezradiť jej názov: www.kamnapivo.sk Začiatkom februára by som už rád spustil testovaciu prevádzku a požiadal kamarátov o testovanie. Ak máte nápady, sem s nimi.
Taktiež chystáme začiatkom februára zorganizovať tzv. "low-cost" lyžovačku v Novej Bani. Doteraz zaregistrovaní učastníci sú Marek a Lukáš. Už sme zvedaví ako to vypáli, zatiaľ to vyzerá sľubne.Utorok, 1.1.2002
Včerajšia oslava u Lukáša bola fajnová, nakoniec sa nás zišlo až 11 ľudí, z toho 5 dievčat. Dobrú náladu nemohol pokaziť ani fakt, že sa nám nepodarilo rozbehnúť sieť. Doniesli sme totiž aj náš počítač s cieľom povzniesť ducha pri hre Counter-Strike.
Donesenú kapustnicu a ani hŕbu nazhromaždených koláčov a slaných vecičiek sme nemali šancu skonzumovať. Na prelome rokov "vystrelil štupeľ" a pripili sme si na práve sa začínajúci rok 2002. Pilo sa potom ešte hodne a všeličo, ehm...
Neskôr sme sa ešte nasmiali pri pozeraní záznamu zo štužkovej mojej a Maťovej triedy.
Domov sme sa dostali okolo šiestej ráno. Takže ešte raz, prajeme si všetko najlepšie do nového roku, aby sa čím skôr dali žalúdky do poriadku a hlavy prestali bolieť!2001 | 2002 | 2003 | 2004 Odoberanie aktualt na e-mail...
www.mlaco.sk    © Marek Laco 1998-2022    mlaco@mlaco.sk